Naujieji metai pagal „Ulną“: žvilgsnis atgal ir tolyn

Palikus 2023 m. užnugary, norisi apžvelgti ir pasidžiaugti nuveiktais darbais, bei žvilgtelėti į ateities planus. 2023 m. šiuolaikinio šokio trupei „Ulna“ buvo ypač aktyvūs ir ne tik kūrybiškai. Pati organizacija itin sustiprėjo struktūriškai: trupei buvo suteiktas profesionalaus scenos meno kūrėjo statusas. Praėję metai taip pat išsiskyrė ir visuomenei surengtų pasirodymų bei edukacijų gausa. Aktyviai pristatyti šiuolaikinio šokio spektakliai ir edukacinės veiklos, kurios siekė įtraukti įvairias visuomenės grupes, ypač patiriančias kultūrinę atskirtį: dėl turimų negalių ar geografiškai nutolusias nuo didžiausių Lietuvos miestų. Spektakliai „Ribos“ ir „Pakopa po pakopos“ buvo apdovanoti už režisūrą „Fortūnos“ diplomais.

Spektaklis „Ribos“

Šokio disciplinos ribas peržengiantys spektakliai 

Trupė „Ulna“ 2023 metais ne tik toliau žiūrovus kvietė į jau gerai žinomus savo repertuaro pastatymus, tokius kaip spektaklį-ekskursiją „Pakopa po pakopos“, bet ir adaptavo šį kūrinį regos negalią turintiems žmonėms, kurie turėjo galimybę įsitraukti į spektaklio veiksmą, bei atrasti vieno gražiausio ir seniausio Kauno rajono istoriją.

Spektaklio „Ribos“, skirto regėjimo negalią turintiems suaugusiesiems, komanda leidosi į kelionę po Lietuvos regionus fiziškai nutolusius nuo pagrindinių kultūros centrų. Spektaklis „Ribos“ buvo kuriamas bendradarbiaujant su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS) ir per 2023 m. aplankė net 9 skirtingus miestus ir miestelius: Kauną, Šilutę, Raseinius, Šiaulius, Kėdainius, Šakius, Uteną, Vilnių, Panevėžį, Rokiškį.

2023 m. „Ulna“ taip pat pristatė ir vieną premjerą – šiuolaikinio šokio spektaklio premjerą „Balkonas“ – spektaklis įtraukė žiūrovus į originalų judesio pasaulį ir kvietė jį tyrinėti kartu su profesionaliais šokėjais spektaklio metu.

Spektaklis-ekskursija „Pakopa po pakopos“

Aktyvus dalyvavimas šventėse ir festivaliuose

Įvairius festivalius ir renginius „Ulna“ praturtino šiuolaikinio šokio patirtimis ir kompozicijomis, tarp kurių: ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją“ pristatymo renginys, H. Orakausko skulptūros „Saulė“ pristatymas, „Kiemų šventė“ Kaune. Festivaliuose „Formos23” Kėdainiuose, „Nerk į teatrą“ Nacionaliniame Kauno dramos teatre, „Com-mon- a“ Alytaus miesto teatre, „Ulna“ pakvietė įvairaus fizinio pasirengimo ir amžiaus žmonės prisijungti į edukacijas „Šeimų šokio sūkurys“, „Garsas kalbina kūną“, bei jiems pristatė savo spektaklius. 

ULNA edukacija. Nuotr. aut. Gražvydas Jovaiša

Išskirtinis dėmesys edukacijai

Trupė šiais metais įgyvendino daugiau kaip 100 Edukacinių veiklų, tarp kurių „Ulna“ edukacinės erdvės užsiėmimai vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems, bei stovykla vaikams, kurioje jie galėjo susipažinti su teatro ir šokio „užkulisiais“, „pasimatuoti“ įvairias teatre sutinkamas profesijas. To jie mokėsi iš savo sričių profesionalų: Emos Senkuvienės, Akvilės Vaičiukynaitės, Artūro Sužiedelio ir kt. 2024 m. planuose ir toliau rodyti išskirtinį dėmesį edukacijai: planuojama įgyvendinti bendruomenės įtraukties į kultūrinius procesus didinimo projektą „Sąmoningas judesys / Patogus kūnas“, kuris bus skirtas negalią turintiems žmonėms. Šio projekto metu bus vykdomos edukacinės programos Kėdainiuose, Kaune, Vilniuje ir Prienuose. Jaunimą su šiuolaikiniu šokiu kvies susipažinti  Lietuvos šokio profesionalai kartu su seminarų ciklu „Įšok“.

ULNA studija

Solidus kūrybinis įvertinimas

Šiemet trupė „Ulna“ ir jos įkūrėja choreografė ir šokėja Indrė Puišytė-Šidlauskienė buvo įvertinti prestižiniu „Fortūnos“ diplomu už šokio spektaklius „Ribos“ ir „Pakopa po pakopos“ už originalumą ir sėkmingą projektų įgyvendinimą, bei spektaklių režisūrą.

Ateities planai: šviesūs ir darbingi 2024 metai

Kitąmet numatomos premjeros, spektaklio-ekskursijos „Riboženkliai“ atstatymas ir pristatymas istorijų festivalyje Kaune. Planuose ir „Ulnos“ veiklos pamatu – šiuolaikiniu šokiu –  grįstos edukacinės programos, skirtos įvairų fizinį pasirengimą, bei įvairaus amžiaus žmonėms. Toliau bus siekiama vykdyti kūrybines stovyklas ir užsiėmimus šeimoms bei vaikams. Taip pat, planuojama tęsti spektaklių „Ribos“ ir „Pakopa po pakopos“ sklaidą Lietuvoje. O „Ulna“ edukacinė erdvė visada atvira vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems norintiems patiems tobulinti savo judesį ir šokti. Trupė „Ulna“ ir toliau įsipareigoja plėtoti profesionalią ir įtrauktį didinančią meninę kryptį, bei toliau prisidėti prie kultūrinės įvairovės skirtingoms auditorijoms Lietuvoje.

Kviečiame sekti trupės „Ulna“ naujienas trupės soc. tinkluose:

https://www.facebook.com/ulnadance

https://www.instagram.com/ulnadance/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *