Vytis Jankauskas kviečia ir toliau ieškoti atsakymų į klausimą „Kaip šokti antropoceno epochoje?“

„Pralaidūs kūnai“ – tai trečioji seminarų ciklo „Kaip šokti antropoceno epochoje?“ dalis. Pagrindinė šio seminaro idėja – mes nesame uždari odiniai maišai. Mūsų kūnų ribos yra pralaidžios ir dinamiškos. Kaip ir visos kitos įkūnytos būtybės, esame susipynę su dinamišku materialiu pasauliu. Per mūsų kūnus teka, juda įvairios bakterijos, virusai, maistas, vandenys, oras, dirvožemis, uolienos, cheminės medžiagos, toksinai, plastikas ir kt. Visi šie dalykai transformuoja mus ir yra mūsų transformuojami. Taigi, žmogaus kūnas yra sudėtinga ekosistema, kuri nuolat sąveikauja su kitomis ekosistemomis. Kaip šokis galėtų pripažinti ir etiškai įsitraukti į šiuos dinamiškus tarpkūniškus ir transkūniškus ryšius? Kaip šie ryšiai gali sukurti naujus kūrybos, reprezentacijos bei judėjimo modelius?

Seminaras susidės iš dviejų dalių: praktinės ir teorinės. Teorinėje dalyje trumpai apžvelgsime įvairias šiuolaikines žmogaus kūniškumo sampratas. Praktinėje dalyje judėdami sieksime patirti kūnų pralaidumą kaip išgyventą, įkūnytą patirtį. Tyrinėsime kokius pojūčius įvairūs medžiagų srautai sukelia mums, kaip įtakoja mūsų judėjimą? Kaip sujungia mus su kitais kūnais, konkrečia vieta ir aplinka?

Seminarai vyks Vilniaus Menų spaustuvėje adresu Šiltadaržio g. 6.

Seminaro tvarkaraštis:

šeštadienis, birželio 15 d. 

11 – 13 val. teorinė dalis (III studija).

13 – 14 val. pietų pertrauka.

14 – 17 val. praktinė dalis (III studija)

Seminaras yra atviras įvairių lygių šokėjams.

Seminaro kaina 20 eur.

Registracija ir detalesnė informacija: info@vytisdc.lt

Šokėjas, choreografas ir pedagogas Vytis Jankauskas laikomas vienu žymiausių šiuolaikinio šokio kūrėjų Lietuvoje. Dukart pagrindiniu šalies profesionalaus teatro apdovanojimu – „Auksiniu scenos kryžiumi“ – už geriausią choreografiją apdovanoto kūrėjo darbai ne tik nuolat rodomi Lietuvoje: jie pristatyti ir įvairiuose užsienio šokio ir teatro festivaliuose. V. Jankausko šokio veikla neapsiriboja vien menine kūryba, jis dėsto šiuolaikinio šokio praktiką bei teoriją būsimiems šokio profesionalams Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Taip pat rengia įvairius viešus teorinius ir praktinius seminarus šokio profesionalams bei mėgėjams. 

Teorinių ir praktinių seminarų ciklo „Kaip šokti antropoceno epochoje?“ parengimą ir įgyvendinimą remia Lietuvos kultūros taryba. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *