Vaikų ir jaunimo scenos menų bienalę Švedijoje atidarė šokio spektaklis iš Lietuvos

Gegužės 15–16 dienomis Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“ su šokio spektakliu „me two / Savoj krūvoj“ atidarė tarptautinę vaikų ir jaunimo bienalę BIBU (Švedija), kurioje visas dėmesys skiriamas vaikų ir paauglių scenos menams. „Nordic-Baltic Focus“ suteikia daugiau galimybių būti pastebėtiems regiono profesionalams.

„me two / Savoj krūvoj“ – „Auksiniu scenos kryžiumi“ įvertintas spektaklis, pelnęs kritikų ir publikos pripažinimą dėl nuoširdžių, autentiškų ir paliečiančių istorijų; jaunieji šokėjai drąsiai dalinasi asmeninėmis patirtimis.

Kaip teigia idėjos autorė, choreografė Airida Gudaitė, atidaryti tokio aukšto lygio tarptautinį renginį yra didžiulė galimybė. Tarptautinės ekspertų komisijos atrinkti Lietuvai scenos menų bienalėje atstovaujantys spektaklio šokėjai ir kūrybinė „Low Air“ komanda išsikėlė sau nemenkus iššūkius – be pasirodymo atidaryme, sušokti keturis „me two / Savoj krūvoj“ rodymus, dalyvauti įvairiose diskusijose opiomis jaunimui temomis (kaip, pavyzdžiui, LGBTQ+ tapatybės formavimasis, seksualinis priekabiavimas, galios piktnaudžiavimas jaunuolių atžvilgiu ir kt.), seminaruose, susitikimuose.

„Tokios aplinkybės yra unikali proga tarptautiniams mainams įvykti, tinklams užsimegzti, Lietuvai šiandien ir ateityje prisistatyti. Džiaugiamės, kad jaunajai auditorijai skirtas spektaklis, trupės nuoseklumas, šokėjų talentas yra pastebėtas ir įvertintas. Gauti kvietimą iš bienalės organizatorių ir sveikinimo kalbą atidarymo metu tarti buvo labai maloni staigmena. Laukia išties įtempta ir kupina patirčių savaitė.“ – mintimis dalinasi šokio teatro bendraįkūrėjas Laurynas Žakevičius. 

Svečiose šalyse šokio spektaklio „me two / Savoj krūvoj“ trupė jau pasirodė „Festival de Danse Cannes“ (Prancūzija), festivalyje „Westwind“ (Vokietija), „Sandler‘s Wells“ (Didžioji Britanija), tarptautiniame šokio tinklaveikos festivalyje „SharingAcross Borders“ (Vokietija), tarptautiniame festivalyje „Baltic Drama Forum“ (Latvija).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *