Projektas „Klaipėdos krašto kompozitorių dialogai“ kviečia į garso ekspediciją laiku

Praūžus Jūros šventės šurmuliui, kviečiame panirti į muzikos atokvėpį. Klaipėdos krašto metams paminėti skirtas projektas kviečia pagerbti šio krašto kultūros veikėjus – kompozitorius. Liepos 25-26 d. nuo 18.30 val. Klaipėdoje ir 27-28 d. nuo 20 val. Nidoje nuskambės Klaipėdos krašte kūrusių ar tebekuriančių kompozitorių kūriniai originalioje ir/ar dekonstruotoje formoje. 

Projektas konstruojamas kaip garsinė ekspedicija, kviečianti klausytoją mobilių ausinių pagalba keliauti laikmečiais ir pažinti šimtmetyje kitusį Klaipėdos krašto profesionalų muzikos garsyną. Tai vientisa muzikinė kelionė originaliais ir dekonstruotais kompozitorių kūriniais. Po atviru dangumi  skambės vienų žinomiausių Klaipėdoje ar jos krašte kūrusių ar tebekuriančių kompozitorių – Juozo Karoso, Stasio Šimkaus, Eduardo Balsio, Loretos Narvilaitės, Zigmo Virkšo, Mato Drukteinio kūriniai. Šiuolaikinėmis muzikos technologijų priemonėmis dekonstrukciją ir/ar papildymą šiandienos garsovaizdžių kontekstais atliks taip pat Klaipėdoje kuriantys muzikai Kristijonas Lučinskas ir Donatas Bielkauskas.  

Domo Rimeikos nuotr.

Fizine prasme ekspedicija Klaipėdoje aprėps tris šio krašto ir miesto istorijai bei kultūrai aktualius taškus. Ekspedicijos pradžiai pasirinkta K. Donelaičio aikštė, priminsianti išskirtinę mūsų krašto kultūros ir raštijos pradininko asmenybę. LNDM Laikrodžių muziejus taps laiko tekmės liudininku. Čia it atviroje koncertų salėje nuskambės didžioji ekspedicijos programa. Dar svarbiau, kad muziejus įsikūręs prie pastato Liepų g. 10, kuriame gyveno ir dirbo Klaipėdos kraštui nusipelnę diplomatai – gubernatoriai Jonas Žilius-Jonila, Antanas Merkys ir Viktoras Gailius, LR generalinis konsulas Antanas Kalvaitis, diplomatas ir prozininkas Ignas Šeinius. Šiame name gyveno ir Prancūzijos prefektas Gabriel Jean Petisné, kurio vardas siejamas ir su Klaipėdos kraštui itin svarbiais Sausio 15-osios įvykiais. Galiausiai, ekspediciją užbaigsime Danės krantinėje, nuo kurios atsiveria Klaipėdos senamiestis, kur praeitis ir dabartis susilieja į vientisą miesto gyvenimo istoriją. 

Nidoje lokacija taip pat pasirinkta neatsitiktinai – vieno žymiausių XX a. vokiečių rašytojų, Nobelio literatūros premijos laureato namai, dabar Thomo Manno memorialinis muziejus. Klausytojai bus pakviesti pabirti po rašytojo namų prieigas ir pajusti istorijos ir gamtos vienovę.

Šiuo projektu norime pakviesti šiandieninį klausytoją, ypač jaunąją kartą, iš naujo pažinti ir atrasti klasikų ir šiuolaikinę muziką kuriančių kompozitorių kūrybą. Priartinti akademinę muziką prie klausytojo ir pabrėžti dialogo su muzikos istorija ir šiandiena svarbą. 

Projektą organizuoja asociacija „Menininkų grupė Žuvies akis“ kartu su partneriais LNDM Laikrodžių muziejumi ir VšĮ Thomo Manno kultūros centru. Projektą finansuoja: Klaipėdos miesto savivaldybė, Neringos savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. 

Vietų skaičius ribotas. Bilietus platina www.bilietai.lt  

Daugiau informacijos: www.zuviesakis.lt 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *