Sezono uždarymas kvies stabtelėti, o vasarą lepins intensyvus šokis

Miglės Praniauskaitės įkurti ir vadovaujami FOS šokių namai uždaro dar vieną sezoną. Sezono uždarymo renginyje – choreografo Pauliaus Prievelio spektaklis „Tylėjimai bei visų studijos grupių konkursiniai pasirodymai (grupės, solo, duetai), o vasaros laikotarpiu judėti bei plėsti žinias apie šokį kvies vasaros stovykla Intensive Dance Week (Intenstyvi šokio savaitė – lietuviškai).

Nuotr. aut. Jurga Urbonaitė

Spektaklį „Tylėjimai“ šių metų pradžioje sukūrė choreografas Paulius Prievelis. Pasitelkus olandų rašytojo Matthijso van Boxselo įžvalgas apie prancūzų ahah ir anglų haha architektūrą, žmogaus patiriamą įspūdį ir harmonijos pojūčio buvimą ar nebuvimą, kūrėjas nagrinėja bėgančias mintis, kviečia akimirkai stabtelėti bei pasinerti į kelionę. Šiame pasirodyme šoka ir kuria FOS šokio namų šokėjos Augustė Gelžinytė, Lėja Povilaitytė, Viktorija Praninskaitė. Pasak P. Prievelio šokio spektaklis nuo pirmų rodymų paaugo ar net apsivertė aukštyn kojomis. „Kūrinys stipriai keitėsi, buvo atsisakyta ne vieno choreografinio elemento. Atsirado daugiau erdvės ir vietos žiūrovo interpretacijoms. „Tylėjimai“ yra FOS šokio namų koprodukcija, tad viskas, ką užgyvenome kuriant bei pristatant šį spektaklį taip pat yra šokio namų dalis,“ – pasakoja P. Prievelis pridurdamas, jog šio kūrinio pasirinkimas sezono uždarymui – simboliškas. Vakaro metu taip pat bus rodomi ne vieną apdovanojimą pelnę kiti FOS šokio namų mokinių bei pačių mokytojų kurti šokio pasirodymai. 

Nuotr. aut. Jurga Urbonaitė

FOS skaičiuoja jau dvyliktą sezoną, o kūrėjai šokio namuose siekia kokybiško šokio bei vertingų žinių, trokšta tobulėti bei pasiekti norimą rezultatą. Per daugiau nei 10 metų čia išauginta daug šokėjų – vieni studijuoja šokį, kiti tęsia karjerą profesionalioje scenoje, kitiems šokis pats mieliausias hobis ar čia rado savo geriausius draugus bei antrąją šeimą. 

„Per šiuos metus subūrėme dar didesnę jaunųjų šokėjų bendruomenę. Kasmet stiprėja ir tarpusavio palaikymas, o komandinis darbas atnešė puikius rezultatus. Studija trijose amžiaus kategorijose nuolat ruošia įvairius pasirodymus konkursams, tad šis sezonas išties buvo labai darbingas ir sėkmingas. Vienas ryškiausių laimėjimų šiemet – tai daugybė pirmos vietos taurių, pelnytų IDF Pasaulio šokio čempionate. Čia FOS auklėtiniai dalyvavo solo, duetų, mažų bei didelių grupių kategorijose ir stipriai išsiskyrė kokybe,“ – dalinasi Miglė Praniauskaitė. Šiuo metu intensyviai ruošiamasi uždarymo renginiui, iškart po jo studijos šokėjai vyks į IDO Europos čempionatą Lenkijoje (International dance organization). O uždarius sezoną, mėgstančių šokį lauks vasaros šokių stovyklos IDW 2023 (Intensive Dance Week).

Nuotr. aut. Jurga Urbonaitė

Pasak organizatorių, intensyvios vasaros šokių stovyklos metu, visas dėmesys skiriamas kokybiškam darbui ir augimui šiuolaikinio šokio srityje. Vyks ne tik šokio pamokos, tačiau ir kūrybinės dirbtuvės, teatro užsiėmimai, traumų prevencijos paskaitos ir kūno stiprinimo pratimai. Visus juos ves profesionalai, kurių tarpe ne tik žinomi Lietuvos šokėjai, tačiau ir lektoriai iš Ukrainos ir Maltos. Vaidybos pamokas šokėjams ves Lietuvos muzikos ir teatro akademijos atstovas Oskar Wyganovski. Šiuolaikinį baletą giliau pažinti padės Jungtinėje Karalystėje studijavusi, choreografė ir buvusi Nacionalinės Maltos šokio trupės „Zfin Malta“ šokėja Pamela Kerr. Jau antrus metus iš eilės atvyksta šiuolaikinio šokio mokytoja iš Ukrainos, Evgenia Goncharenko, kurios mokiniai ne vieną kartą užėmė prizines vietas įvairiuose Ukrainos ir tarptautiniuose konkursuose. Lektorių komandą papildys vienas persperktyviausių jaunųjų kūrėjų Lukas Karvelis, Nacionalinės M. K. Čiurlionio mokyklos mokytojai Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė ir Paulius Prievelis. Taip pat užsiėmimus ves ir pati FOS šokių namų bei IDW įkūrėja, grupės „The Roop“ šokėja Miglė Praniauskaitė. Visos stovyklos metu vyks kūrybinė laboratorija, kurios rezultate numatomas būsimo spektaklio eskizas. 

„Siekiame vaikus ir jaunimą ugdyti įvairiapusiškai. Trokštame jiems suteikti ne tik įrankius ir gebėjimus, tačiau ir tų įrankių naudojimo būdus bei galimybes,“ – stovyklos vizija dalinasi choreografė M. Praniauskaitė.

FOS šokio vakaras birželio 15 d. 18:30 val. Menų spaustuvėje Vilniuje, bilietai bilietai.lt .

IDW 2023 stovykla liepos 10–18 d. Menų edukacijos centre, Palangoje, reikalinga registracija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *