Erika Vizbaraitė ir Elena Kairytė. Rezidencija Lukšių bendruomenėje

Toliau dalinamės mūsų organizuojamos veiklos “Šokio menininkų kūrybinės rezidencijos Lietuvos regionuose” pristatymais. Šiandien Jūsų dėmesiui šokio menininkė Erika Vizbaraitė ir vaizdo menininkė Elena Kairytė. 

Rezidencijos metu buvo dirbama ties judesio instaliacija „Meilės chrestomatija“ – tai šokio ir video performansas, kurį kuria choreografė bei šokėja Erika Vizbaraitė ir kino režisierė Elena Kairytė. Performanse skirtingomis formomis tyrinėjama meilės sąvoka populiariojoje kultūroje ir realiame gyvenime.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Kodėl, jūsų nuomone, svarbios menininkų rezidencijos regione?

Meninės rezidencijos regionuose padeda geriau pažinti mus supančią aplinką ir pajusti kuo gyvena žmonės, esantys toliau nuo didžiųjų miestų ir kultūrinių renginių. Atrodo, kad tokios rezidencijos padeda mažinti atskirtį ir plečia žmonių akiratį, o čia dalyvaujantiems menininkams tai yra geras būdas geriau pažinti savo žiūrovus ir galbūt pergalvoti savo kūrybą.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Kuo jums šis laikas Lukšiuose buvo ypatingas?

Labai kūrybingas laikas, turėjom galimybę išsigryninti būsimo šokio ir kino performanso „Meilės chrestomatija“ idėją atskirtyje nuo darbų ir asmeninių kontekstų. Susipažinom su vietine bendruomene.

Kaip jūsų rezidencijos projektas susijungė su vietos bendruomene?

Rezidencijos metu daugiau bendravome su Zyplių dvaro žmonėmis, vietinio miestelio žmonių įsitraukimo kiek pritrūko, bet rezidencijos pabaigoje, visi norintys, galėjo ateiti pamatyti būsimo performanso eskizą.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Jei Lukšiai būtų grojaraštis, kokia muzika jame skambėtų?

Garso takelis iš serialo „Sostų karai“.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Trys žodžiai nusakantys tai, ką parsivežėte iš rezidencijos:

Parašiutas, siesta, Vidas.

Asociacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *