Vyčio Jankausko šokio teatro 21-asis sezonas: atgimęs spektaklis ir premjera

Šiemet Vyčio Jankauko šokio teatras pradeda 21-ąjį teatro sezoną. Įžengdamas į naują veiklos dešimtmetį teatras kviečia į atgimusio spektaklio „Liepsnos virš šaltojo kalno“ rodymus Vilniuje ir užsimina apie būsimą premjerą, kurią žiūrovams pristatys 2019 –ųjų pavasarį.

 Naujai sugrįžęs į teatro repertuarą šokio spektaklis „Liepsnos virš šaltojo kalno“ – tai 2010 metais Auksiniam scenos kryžiui nuominuoto spektaklio versija/redakcija su nauja atlikėjų sudėtimi. Spektaklyje šoka gerai žinomi Lietuvos šiuolaikinio šokio atlikėjai Lina Puodžiukaitė, Marius Pinigis ir Giedrė Kirkilytė. Spektaklio idėjos, choreografijos ir scenografijos autorius Vytis Jankauskas, kostiumų dailininkė Jolanda Imbrasienė, šviesų dailininkas Aurelijus Davidavičius. Spektaklyje skamba iškalbinga ir emocionali grupių Mono, Juozo Milašiaus ir Set Fire to Flames muzika.

„Liepsnos virš šaltojo kalno“ – tai spektaklis apie sienas, išorines ir vidines, tikras ir menamas. Apie sienas, kurios teikia atramą ir saugų prieglobstį, sienas, kurios riboja mūsų siekius ir skatina nusivylimą bei kapituliaciją ir tuo pačiu apie sienas, kurios gali tapti mums atspirtimi judėjimui į nepažintus horizontus.

Pasak paties choreografo spektaklis „Liepsnos virš šaltojo kalno“ gana tiksliai atspindi ir reprezentuoja praeitų dviejų dešimtmečių Vyčio Jankausko šokio teatro kūrybines ir estetines nuostatas, jis pasižymi choreografine raiška t.y. daug šokio ir turi stiprų emocinį užtaisą. Taip pat choreografas prasitaria, jog šiuo metu dirba ties nauju šokio spektaklio darbiniu pavadinimu „Ekspansija. Visata įeina į mano kūną“ pastatymu ir planuoja premjerą žiūrovams pristatyti ateinančių metų pavasarį.

Vyčio Jankausko šokio teatras įkurtas 1997 m. buvo viena pirmųjų šiuolaikinio šokio trupių įkurtų Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Per 20 metų šis teatras įsitvirtino kaip savitas Lietuvos šiuolaikinio šokio fenomenas, nuosekliai einantis savo keliu. Trupė ne kartą savo kūrybą yra pristačiusi įvairiuose Lietuvos ir užsienio scenos menų festivaliuose. Choreografo ir jo trupės kūrybinę brandą vainikavo du „Auksiniai scenos kryžiai“: šokio spektaklis „Nuskendęs slėnis“ pelnė apdovanojimus už geriausią 2003–2004 m. choreografiją ir muziką, o antrąjį aukščiausią teatralų apdovanojimą V. Jankauskas gavo kaip geriausias choreografas už spektaklį „Budėjimai“ (2008–2009 m.).

Šokio spektaklis „Liepsnos virš šaltojo kalno“ rodymai vyks Vilniuje, Menų spaustuvėje, Šiltadaržio g. 6:

Spalio 4 d. 19 val.

Lapkričio 20 d. 19 val.

Gruodžio 5 d. 19 val.

Bilietai į spektaklį platinami TIKETA kasose, knygynuose VAGA, internetu – TIKETA ir teatrai.lt tinklalapiuose. Bilietų kaina – 7-9 eur, taikomos nuolaidos.

Daugiau informacijos: vytisdc.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *